مهاجرت
چهارشنبه 10 مرداد 1397

کشور چين با موفقيت ها و پيشرفت هاي اقتصادي به يکي از قدرت هاي اقتصادي دنيا بدل گشته است هم چنين تحصيل در چين موفقيت شغلي و تجاري فرد را نيز تضمين مي کند. طبق برنامه ريزي هاي رسمي، دولت چين قصد دارد تا سال 2020 تعداد حداقل 500 هزار دانشجوي خارجي را مورد پذيرش قرار دهد ،دولت چين در سال 2010 مبلغ 800 ميليون یوان را براي پرداخت کمک هزينه و بورس براي دانشجويان خارجي تخصيص داد. حتي بسياري از دانشگاه هاي کشورهاي اروپايي و پيشرفته درصدد اعزام دانشجويان خود به چين براي بهره مندي از يافته هاي کشور چين در حوزه هاي مختف هستند؛ طبق آمار رسمي کشور امريکا قصد دارد که تا سال 2014 بيشتر از 100 هزار دانشجوي کشور خود را به چين بفرستند. هم چنين در صورتي که فرد داراي مدرک زبان نباشد، مي تواند با هر سطح دانش زباني، با هزينه اي بسيار پايين در کالج هاي دانشگاه در مدت 6 تا 12 ماهه به فراگيري زبان انگليسي بپردازد و پس از اتمام شروع به تحصيل در دانشگاه نمايد.

مزاياي تحصيل در چين:

1) تحصيل در کشور اعزام دانشجو به چين در مقايسه با تحصيل در امريکا و اروپا و حتي کشورهاي آسيايي مثل سنگاپور، هند ،مالزي وژاپن و...بسيار ارزان تر است و دانشگاه ي چين بسيار کم هزينه و داراي شهريه بسيار پاييني براي دانشجويان خارجي مي باشد.

2) خود کشور چين از ارزانترين کشورهاي دنيا است و هزينه زندگي در چين نظير اجاره مسکن و ساير هزينه ها کم تر از ايران نيز مي باشد.

3) دانشگاه هاي چين از رتبه بالايي در رنکينگ هاي جهاني نظير QS , shanghay و ديگر نظام هاي رتبه بندي دانشگاه ها برخوردار هستند.

4) کشور چين داراي بيش از 180 دانشگاه و مرکز آموزشي معتبر و مورد تأييد وزارت علوم و تحقيقات و فن آوري ايران است. 51 دانشگاه کشور چين مورد تأييد وزارت علوم ايران هستند.

5) تحصيل در چين در بيشتر رشته ها به زبان انگليسي امکان پذير است.

6) اکثر دانشگاه هاي چين داراي خوابگاه هستند و امکان اقامت دانشجويان خارجي در حين تحصيل در خوابگاه هاي دانشجويي وجود دارد.

7) امکان اخذ پذيرش از دانشگاه هاي چين در مدت يک ماه امکان پذير است و ويزاي کشور چين در کم تر از يک هفته قابل اخذ است.

بورسيه تحصيلي در چين

دولت چين در راستاي تشويق افراد از سراسر دنيا براي ادامه تحصيل در چين و افزايش سطح علمي مراکز آموزشي خود بورسيه هاي متنوعي را ارائه مي دهد. براي مثال تعداد 1087 بورسيه تحصيلي از طرف دولت چين به دانشجويان 27 کشور اروپايي در سال 2013 ارائه شد.

هزينه تحصيل در چين:

هزينه تحصيل در دانشگاه هاي چين بسيار پايين و کم تر از 15ميليون(2000تا 3000دلار يا 30 تا 40 هزار يوآن)در سال مي باشد، کشور چين از ارزانترين کشورهاي دنيا است و هزينه زندگي در چين نظير اجاره مسکن و ساير هزينه ها کم تر از ايران نيز مي باشد و اين در حالي است که تحصيل درچنين دانشگاهي در کشوري مثل انگليس از هزينه 10 برابري برخوردار است.هزينه تحصيل در دوره ليسانس 2000 دلار و در رشته هاي مهندسي 4000 دلار و در مقطع دکترا 5000 دلار در سال است. هم چنین هزينه اقامت در خوابگاه هاي ويژه دانشجويان خارجي براي يک اتاق دو نفره 650 دلار مي باشد.
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 12 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 146
  • بازدید امروز :22
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 22
  • بازدید این ماه : 24
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 23
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر