مهاجرت

شرایط تحصیل در استرالیا مانند دیگر کشور ها خاص می باشد تحصیل در هر مقطع با تحصیل در مقطع دیگر متفاوت است . استرالیا 38 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی دارد و آغاز سال تحصیلی در استرالیا از اواخر فوریه است و تا آخر نوامبر ادامه دارد . دانشگاه های معتبر زیادی در استرالیا وجود دارند اما 8 دانشگاه هستند که به گروه 8 معروف اند که اخذ پذیرش در آنها بسیار سخت است . این دانشگاه ها عبارت اند از : دانشگاه ملبورن ، دانشگاه آدلاید ، دانشگاه نیو ساوت ویلز ، دانشگاه کوئیزلند ، دانشگاه وسترن و دانشگاه موناش می باشند .

اگر متقاضی تحصیل در استرالیا هستید ، ابتدا باید در مقطع پیش دانشگاهی در اعزام دانشجو به استرالیا شرکت کنید تا بیشتر با دانشگاه های استرالیا آشنا شوید . البته چون زبان ارائه دروس در دانشگاه ها انگلیسی می باشد ، داشتن مدرک آیلتس 7 نیز برای متقاضیان الزامی است . مقطع کارشناسی در استرالیا حدود 3 سال است اما دانشجویان ممتاز می توانند در دوره های honors شرکت کنند و دوره کارشناسی را 4 ساله بگذرانند که البته سال آخر را به عنوان مقطع کارشناسی ارشد حساب می کنند و دانشجو در آخر سال چهارم علاوه بر گذراندن 24 واحد درسی مازاد بر واحد درسی دوره کارشناسی ، باید پایان نامه بدهد تا بتواند مدرک کارشناسی ارشد را نیز دریافت کند . در این مقطع فرد اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را دارا خواهد بود .

تحصیل در اعزام دانشجو به استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد به دو شیوه امکان پذیر است ، شرکت در کلاس درس + ارائه پایان نامه یا انجام یک تحقیق درباره موضوعی خاص که توسط دانشگاه مشخص شده است . در روش دوم دانشجو اجازه ورود به مقطع دکتری را نخواهد داشت . در این مقطع دانشجو اجازه 20 ساعت کار دانشجویی در هفته را دارا خواهد بود .

تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری شرایط خوبی دارد و مدرک بسیار معتبری به دانشجو داده می شود . طول این دوره حدود 4 سال است و در این مدت دانشجو باید یک پروژه به دانشگاه ارائه دهد . در این مقطع اجازه 30ساعت کار دانشجویی در هفته به دانشجو داده خواهد شد .

امکان بورسیه تحصیلی فقط در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد و دانشجو در صورت داشتن مدرک آیلتس 7 و نمرات ممتاز می تواند از این بورسیه استفاده کند ، البته این بورسیه فقط قسمتی از هزینه ها را پوشش می دهد .
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 5 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 131
  • بازدید امروز :7
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 7
  • بازدید این ماه : 9
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 23
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر