مهاجرت
يکشنبه 7 مرداد 1397

بنا به آمار وزارت آموزش و پرورش روسیه، هرسال بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو برای تحصیل در روسیه می آیند. علاوه بر آن، ۵۰ هزار دانشجوی دیگر وارد شعبات خارجی مراکز عالی آموزشی روسیه می شوند.

آموزش روسیه در رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی، بیولوژی و انفورماتیک در سطح عالی قرار دارد. مراکز عالی آموزشی روسیه، مانند دانشگاه دولتی مسکو به نام لومونوسف، انستیتوی فیزیک – فنی مسکو، دانشگاه دولتی فنی مسکو به نام « بائومان» ، انستیتوی مهندسی – فیزیک مسکو و دانشگاه پلی تکنیک سنت پطرزبورگ در بین دانشجویان خارجی از اعتبار و محبوبیت زیادی برخوردارند.

فارغ التحصیلان مراکز عالی آموزشی روسیه که در رشته های علوم طبیعی و دقیقه تحصیلات خود را به پایان رساندند در تعداد زیادی از مراکز علمی جهان کار می کنند. برای نمونه در دره سیلیکون آمریکا و انجمن علمی فرائونگوفر آلمان.

دریافت پذیرش از مراکز عالی آموزشی روسیه چندان مشکل نیست. تحصیل در آنها ارزان تر از مدارس عالی در کشورهای زیاد دیگری است. در روسیه بطور متوسط هزینه تحصیل چیزی بین ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار است. علاوه بر آن سهمیه دانشجویی برای خارجیانی وجود دارد که به حساب بودجه روسیه تحصیل در روسیه می کنند. دولت روسیه قصد دارد این سهمیه را افزایش داده و سه برابر کند – از ۱۰ هزار به ۱۵ هزار نفر آن را برساند. خارجیان امتحان ورودی مدارس عالی روسیه را نمی دهند. آنها بر اساس مدارک ارائه شده که گواهی پایان تحصیلات متوسطه است در دانشگاه و مدارس عالی روسیه پذیرفته می شوند.

کسانی که زبان روسی را بلد نیستند، ابتدا یکسال در دوره آمادگی یادگیری زبان روسی و دیگر دروس را می آموزند. این درس ها بستگی به تخصصی دارد که آنها قصد دارند آن رادریافت کنند.

اگر دانشجوی خارجی پس از پایان دوره مقدماتی نمرات ضروری را دریافت نکند، احتمال اخراج او وجود دارد. اگر دانشجو تحصیل به زبان انگلیسی و یا فرانسوی را ( فقط برای تخصص های پزشکی) انتخاب کند، نیازی به گذراندن دوره یکساله آمادگی زبان روسی نخواهد داشت. او می تواند از سال اول رشته تخصصی ، تحصیل خود را شروع کند.

تا کنون بیش از یک میلیون دانشجو از مدارس عالی روسیه فارغ التحصیل شده اند. روسای جمهور، روسای پارلمان ، وزیران، شخصیت های مشهور اجتماعی و سیاسی و دانشمندان بزرگ تعداد زیادی از کشورهای جهان از جمله فارغ التحصیلان مراکز عالی آموزشی روسیه هستند.
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 9 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 144
  • بازدید امروز :20
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 20
  • بازدید این ماه : 22
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 23
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر