مهاجرت
چهارشنبه 10 مرداد 1397

آلمان سومین مقصد دانشجویان بین المللی در دنیا می باشد. بر اساس آمار منتشره 12% کل دانشجویان آلمان را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. در کنار جذابیت های طبیعی، فرهنگی و توسعه یافتگی عوامل دیگری باعث جذب دانشجویان به این کشور به شرح ذیل می گردند. این عوامل شامل کیفیت بالای آموزشی، ارتباط تنگاتنگ آموزش و صنعت، امنیت بالا، امکان خلق ایده های نو و همچنین گستردگی رشته های تحصیلی نیز می باشد. یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار در جذب دانشجویان خارجی وجود تحصیل رایگان در آلمان می باشد که به آن ها امکان تحصیل رایگان در اروپا را می دهد. از دیگر جذابیت های ادامه تحصیل در آلمان، وجود فرصت های کاری بالا و تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری و همچنین اقامت دایم می باشد. در ادامه مطلب شرایط اخذ پذیرش از آلمان، شرایط تحصیل در رشته پزشکی در آلمان، بورسیه های تحصیلی در آلمان، شرایط مهاجرت به آلمان، کار دانشجویی، نحوه دریافت ویزای تحصیل در آلمان و … تشریح می گردند

کودکان از سه سالگی وارد مهد کودک می شوند. به طور رسمی آموزش در کشور آلمان در مدارس از ۶ سالگی شروع می شود. مدت دوره ی ابتدایی در مدارس آلمان ۴ سال می باشد. دانش آموزان پس از اتمام دوره ی ابتدایی، وارد دوره ی جدیدی می شوند که ۶ سال به طول می انجامد. در پایان این دوره دانش آموزان بعد از۹ سال تحصیلی ( ۴سال ابتدایی + ۵سال بعد از ابتدایی) مدرک Hanp tschulabschluss یا پس از گذراندن ۱۰ سال ( ۴ سال ابتدایی + ۶ سال بعد از ابتدایی) مدرک Real schulabschluss می گیرند. پس از اتمام این دوره ها، دانش آموزان می توانند یکی از دو راه ذیل را انتخاب نمایند. 1) دانش آموزانی که ادامه تحصیل برایشان مهم نیست می توانند وارد مدارس فنی گشته و پس از آن به سرعت جذب بازار کار گردند. 2) دانش آموزانی که به فکر دامه تحصیل بوده و پس از ورود به دبیرستان و اتمام آن وارد تحصیلات دانشگاهی می شوند.

شرایط تحصیل در آلمان

این شرایط بسته به مقطع تحصیلی و زبان آموزشی متفاوت می باشند. همچنین ممکن است بسته به دانشگاه تفاوت های جزئی در شرایط پذیرش وجود داشته باشد. در صورتی که تحصیل شما به زبان آلمانی صورت می گیرد بایستی مدرک زبان آلمانی ارائه نمایید. مدارک زبان آلمانی شامل ZD، DSH و TestDaf می باشند. دانشگاه های آلمان صرفا با داشتن مدرک DSH و یا TestDaf به شما پذیرش می دهند. در صورتی که دارای مدرک ZD (B2) باشید صرفا می توانید از یک کالج زبان در آلمان پذیرش بگیرید. در صورتی که تحصیل شما به زبان انگلیسی می باشد بایستی مدرک IELTS و یا TOEFL ارائه نمایید. نمرات لازم برای دانشگاه های مختلف متفاوت است اما معمولا نمره آیلتس بین 5.5 تا 6 و یا تافل بین 78 تا 85 درخواست می گردد.
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 13 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 138
  • بازدید امروز :14
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 14
  • بازدید این ماه : 16
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 23
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر